Pewny start. Dzisiaj w szkole

Pewny start. Dzisiaj w szkole to seria, której celem jest kształtowanie od najmłodszych lat umiejętności społecznych oraz usprawnianie funkcji poznawczych. W skład serii wchodzą materiały, które rozwijają sfery:

  • społeczną
  • samoobsługową
  • komunikacyjną
  • emocjonalną
  • poznawczą
  • motorykę dużą i małą.

Materiały zostały przygotowane przede wszystkim z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.

Historyjki obrazkowe z tej serii mogą być wykorzystywane w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, dyslektykami w celu usprawniania myślenia przyczynowo-skutkowego, koncentracji uwagi, umiejętności swobodnej wypowiedzi.

Zabawy matematyczne. Plansze magnetyczne doskonale nadają się do pracy w uczniami z lekką niepełnosprawnością intelektualną, uczniami w normie intelektualnej do nauki matematyki w klasach 0, 1 – 3.

Chcesz dowiedzieć się więcej i obejrzeć przykładowy materiał?

Kliknij tutaj ›

Zalety serii

Wyjątkowa publikacja na rynku

Kompleksowy zestaw ćwiczeń, opracowany z myślą o dzieciach i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. "Pewny start" jest zgodny z podstawą programową MEN.

Rekomendowany przez specjalistów

Materiały pozytywnie ocenione podczas konsultacji merytorycznych w gronie doświadczonych specjalistów-praktyków: pedagogów specjalnych i terapeutów, na co dzień pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Nauka w szkole i w domu

Z serii "Pewny start" można korzystać na zajęciach wspierających rozwój – w szkołach ogólnodostępnych, integracyjnych i specjalnych, na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych. To także znakomita propozycja dla rodziców do nauki dzieci w domu.

Przełom w nauczaniu

Oprócz kart ćwiczeń, pakiet wyposażony został w ćwiczenia interaktywne, które stanowią przełom w nauczaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bezpłatna, demonstracyjna wersja ćwiczeń interaktywnych jest dostępna online.

Zamów online