Pewny start. Poznać i zrozumieć uczucia

Pewny start. Poznać i zrozumieć uczucia to kompleksowy zestaw różnorodnych materiałów, które pomogą wspierać uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu w rozpoznawaniu i radzeniu sobie z uczuciami.

W ramach serii ukazało się 9 publikacji, w których poruszane są zagadnienia związane z:

  • różnymi emocjami zarówno prostymi tj. złość, smutek, radość, strach/lęk, jak również bardziej skomplikowanymi zazdrością, wstydem, nudą
  • relacjami z ludźmi
  • uczuciami w rodzinie
  • koleżeństwem, przyjaźnią.

Materiały nadają się do wykorzystania na zajęciach rewalidacyjnych, zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej i obejrzeć przykładowy materiał?

Kliknij tutaj ›

Zalety serii

Wyjątkowa publikacja na rynku

Kompleksowy zestaw ćwiczeń, opracowany z myślą o dzieciach i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. "Pewny start" jest zgodny z podstawą programową MEN.

Rekomendowany przez specjalistów

Materiały pozytywnie ocenione podczas konsultacji merytorycznych w gronie doświadczonych specjalistów-praktyków: pedagogów specjalnych i terapeutów, na co dzień pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Nauka w szkole i w domu

Z serii "Pewny start" można korzystać na zajęciach wspierających rozwój – w szkołach ogólnodostępnych, integracyjnych i specjalnych, na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych. To także znakomita propozycja dla rodziców do nauki dzieci w domu.

Przełom w nauczaniu

Oprócz kart ćwiczeń, pakiet wyposażony został w ćwiczenia interaktywne, które stanowią przełom w nauczaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bezpłatna, demonstracyjna wersja ćwiczeń interaktywnych jest dostępna online.

Zamów online